james-coleman-QHRZv6PIW4s-unsplash (1).j

JASNOGÓRSKA RODZINA RÓŻAŃCOWA

Jasnogórska Rodzina Różańcowa powstała w okresie religijnej odnowy narodu polskiego, w czasie obchodów Milenium Chrztu państwa polskiego, staraniem o. Bronisława Matyszczyka 6.01.1968 roku.

Zatwierdzona prawnie została przez Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego. Patronem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej  jest Ojciec Święty Jan Paweł II, który w 1997 roku osobiście podpisał statut JRR.

Obecnym Dyrektorem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej jest o.Marek Nowacki. Na dzień dzisiejszy Wspólnoty Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej są obecne niemal na całym świecie: m.in. w obydwu Amerykach, w Australii i Europie; gdzie dużym zainteresowaniem cieszy się w Szwecji, Niemczech, Austrii, na Ukrainie, Łotwie i Litwie.

KOŁO JASNOGÓRSKIEJ RODZINY RÓŻAŃCOWEJ PRZY KOŚCIELE DUCHA ŚWIĘTEGO W WARSZAWIE

Koło Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej jest wspólnotą modlitewną, która od wielu już lat istnieje przy kościele Ducha Świętego na Długiej w Warszawie. Gromadzi w swoich szeregach osoby w różnym wieku, które poprzez modlitwę różańcową i wypełnianie Statutu Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej pragną służyć Kościołowi, wspierać dzieło ewangelizacji oraz dążyć do uświęcenia własnego i bliźnich, szczególnie swoich bliskich oraz tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 cała wspólnota spotyka się na Mszy św. w kościele Paulinów na Długiej, odprawianej w intencji o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Członków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej oraz o życie wieczne dla zmarłych czcicieli Różańcowej Pani. Po Mszy św. jest  zmiana tajemnic różańcowych, wspólna modlitwa. Po niej odbywa się także spotkanie na wspólne rozważania o aktualnych sprawach Kościoła a także w duchu braterskim życzliwa rozmowę oraz omówienie bieżących problemów funkcjonowania Koła JRR i jego zadań w dzisiejszym świecie.

Koło Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej bierze udział w październikowych dorocznych rekolekcjach Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, organizowanych przez (głównego odpowiedzialnego) Dyrektora JRR o. Marka Nowackiego na Jasnej Górze

Adiutorką Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej jest pani Danuta Godlewska.

Duszpasterzem koła Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w Warszawie jest o. Mariusz Lorenc OSPPE

STATUT JASNOGÓRSKIEJ RODZINY RÓŻAŃCOWEJ