Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy


1. Dzisiejszą niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o powołania. Zachęcamy do szczególnej modlitwy o nowe powołania a także o umocnienie i wierność w powołaniu dla posługujących Ludowi Bożemu.

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 20.30 wspólnej modlitwie towarzyszyć będzie zespół muzyczno - ewangelizacyjny "JAN", działający przy naszym sanktuarium. Po Eucharystii odbędzie się wielkanocne uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy!

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota oraz niedziela miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z Mszą św. o godz. 9.00 oraz 17.00. W niedzielę o godz. 9.00 wspólna modlitwa różańcowa Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, zmiana tajemnic oraz spotkanie w sali. O godz. 11.00 Msza św. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej, szczególnie zapraszamy grupy 10-ąte.

4. W tym tygodniu:

- w środę 28 kwietnia o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- w czwartek 29 kwietnia święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu obchodzony jest także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej

- w sobotę 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

5. Od soboty 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą się one odbywały w dni pows

zednie o godz. 17.00 a w niedziele o 17.30. Codziennie od poniedziałku do soboty w naszym sanktuarium modlimy się o godz. 16.25 modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny.

6. Sakrament Pokuty i Pojednania sprawujemy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00.

7. Naszym dobrodziejom i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy, informując iż w najbliższą sobotę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w waszych intencjach.


Ze skarbca myśli Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego

O tyle bronimy Kościoła, o ile bronimy w duszy łaski; o tyle umacniamy Kościół, o ile sami jesteśmy silni w wierze i poddani łasce