Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

● w poniedziałek 4 X wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

● we wtorek 5 X wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

● w czwartek 7 X wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej


2. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się!" z okazji którego po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć edukację dzieci i młodzieży prowadzone przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Również w przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małżonkom proszącym i oczekującym potomstwa wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.


3. Serdecznie zapraszamy dorosłych oraz młodzież na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które w naszym kościele będą się odbywały w poniedziałki oraz czwartki o godz. 19.30. Początek katechez w poniedziałek 11 października.


4. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 17.30.


5. Z tyłu kościoła są wystawione kartki z wypominkami, które po wypełnieniu prosimy składać w zakrystii. W intencji Waszych zmarłych w miesiącu listopadzie będzie codziennie sprawowana Msza św. wieczorna oraz różaniec z odczytaniem imion polecanych w wypominkach.


6. Posługę w sakramencie pokuty i pojednania sprawujemy w dni powszednie od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00.


7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszego klasztoru i sanktuarium, polecając Was opiece Jasnogórskiej Matki Życia.


Ze skarbca myśli św. Jana Pawła II


Odmawianie różańca nie jest ucieczką w życie wewnętrzne,

lecz świadomym wyborem wiary