Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

- we wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie,

- w środę – św. Leona Wielkiego, Papieża, doktora Kościoła,

- w czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa,

- w piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika,

- w sobotę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.


2. W najbliższą środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00. Prośby, które są wyczytywane w czasie nabożeństwa można wypisywać na przygotowanych kartkach oraz umieszczać w skrzyni znajdującej się przy kaplicy Matki Bożej.


3. W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny odbędzie się w naszym Sanktuarium o godzinie 17.00.


4. W następną niedzielę o godzinie 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta dla małżeństw oczekujących potomstwa oraz tych, które o nie proszą. Po Eucharystii nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Tego samego dnia gościć będziemy w naszym Sanktuarium Siostry z Wydawnictwa Sióstr Loretanek wraz z autorką książki "Dzieci Boga" zawierającą świadectwa Mam, które za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej wymodliły upragnione dzieci. Poznamy świadectwa Rodzin, które - z medycznego punktu widzenia - nie powinny doczekać się potomstwa, tymczasem cieszą się upragnionymi dziećmi. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć książkę "Dzieci Boga" jak również inne książki i publikacje Wydawnictwa Sióstr Loretanek.


5. Trwa miesiąc listopad tradycyjnie związany z modlitwą za zmarłych. Zachęcamy do wypisywania imion naszych bliskich zmarłych na kartkach znajdujących się z tyłu kościoła i składania ich w zakrystii. W listopadzie modlimy się za dusze polecane w wypominkach podczas wieczornego różańca i Mszy Świętej.


6. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne indywidualne i gregoriańskie na nowy rok kalendarzowy.


7. Wszystkim naszym dobrodziejom bardzo dziękujemy za okazane dobro. Wasze intencje składamy Bogu za wstawiennictwem Jasnogórskiej Matki Życia.