Ogłoszenia duszpasterskie XXXI niedziela zwykła

W dniu dzisiejszym, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na wspólną modlitwę do Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Modlitwę ze świętymi rozpoczniemy Eucharystią o 20.30, a po niej zachęcamy do pozostania na uwielbieniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

● w poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Procesja z wypominkami za zmarłych w naszej świątyni o godz. 17.15.

we wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

● w środę 3 listopada w Zakonie Paulinów wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Paulińskiego.

- o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w czwartek 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

W tym roku, ze względu na trwający stan epidemii odpust za zmarłych będzie można uzyskać przez cały miesiąc listopad nawiedzając cmentarz oraz modląc się za zmarłych. Natomiast osoby starsze, chore oraz wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych w modlitwie za zmarłych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).


2. Z tyłu kościoła są wystawione kartki z wypominkami, które po wypełnieniu prosimy składać w zakrystii. W intencji Waszych zmarłych w miesiącu listopadzie będzie codziennie sprawowana Msza św. wieczorna oraz różaniec z odczytaniem imion polecanych w wypominkach.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z Mszą św. o godz. 9.00 oraz o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.


4. W najbliższą niedzielę o godz. 9.00 modlitwa różańcowa Rodziny Różańcowej, a po niej Msza św. oraz spotkanie w sali. Natomiast o godz. 11.00 zapraszamy na mszę św. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasna Górę.

5. W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Jest także możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.


6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na rzecz klasztoru oraz sanktuarium. Msza św. za naszych dobrodziejów będzie odprawiona w sobotę 6 listopada o godz. 8.00.


Ze skarbca myśli św. Jana Pawła II

„Święci” to (...) nie tylko ci, którzy zostali kanonizowani, ale wszyscy wierzący, którzy żyją i umierają wierni Bożej woli.