Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę wielkanocną


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy

- w poniedziałek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 11.00 oraz 17.00.

- we wtorek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika

- w czwartek 6 maja święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

- w sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława BM, męczennika, głównego patrona Polski. Natomiast w Warszawie w tym dniu przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – głównej Patronki stolicy

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek oraz pierwszy piątek miesiąca, szczególna okazja do spowiedzi świętej.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą się one odbywały w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele o godz.17.30. Codziennie od poniedziałku do soboty w naszym sanktuarium modlimy się o godz. 16.25 modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny.

4. W przyszłą niedzielę 9 maja na godz. 12.30 zapraszamy małżeństwa proszące i oczekujące potomstwa. Podczas Mszy św. zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo oraz będą mogli ponowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

5. Sakrament Pokuty i Pojednania sprawujemy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00.

6. W naszym sanktuarium rozpoczęliśmy prace remontowe, które na początku czerwca obejmą gruntowną renowację figury NMP znajdującą się przed kościołem oraz balustradę schodów. Pokornie prosimy Was o wsparcie materialne tych prac.

7. Naszych dobrodziejów i ofiarodawców polecamy wstawiennictwu Jasnogórskiej Matki Życia.


Ze skarbca myśli Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego

"Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno."