Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiejszą uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy w Kościele Okres Wielkanocny, który potrwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Do przyszłej niedzieli włącznie obchodzimy Oktawę Wielkanocy.

2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Z tej racji na godz. 15.15 młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych przy naszym Sanktuarium zaprasza na Wielkanocną Adorację połączoną z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Poprzez piękno pieśni o Zmartwychwstaniu i zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią chcemy wspólnie przeżywać radość Wielkiej Nocy i nieść światu orędzie Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany wyłącznie w godzinach popołudniowych: od 14.00 do 17.00, w których będzie możliwość adoracji Chrystusa eucharystycznego.

6. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom sanktuarium oraz klasztoru serdecznie dziękujemy, obiecując naszą codzienną modlitwę.


Ze skarbca myśli św. Jana Pawła II

Zmartwychwstanie Chrystusa nie zostało „dopisane” do dziejów. To dzieje człowieka wpisują się w ten jeden Dzień, który uczynił Pan, by wszystko uczynić Nowym!