DSC_5230.jpg

JAN to zespół działający przy Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie. Gramy muzykę, którą oddajemy chwałę Bogu i tak jak Jan Chrzciciel wskazujemy na Tego, który przychodzi i zbawia.

Zespół powstał tuż po Zesłaniu Ducha Świętego w 2018 roku w klasztorze Paulinów w Warszawie. Śmiało możemy powiedzieć, że to właśnie tchnienie Ducha przynagliło nas do podjęcia naszej służby. Założycielem grupy był o. Ireneusz Wybraniak OSPPE (obecnie posługujący w Krakowie).

Nazwa zespołu pochodzi od naszego patrona – św. Jana Chrzciciela. Biorąc z niego przykład, chcemy głosić Dobrą Nowinę i oddawać cześć Barankowi. W ostatnią niedzielę miesiąca posługujemy muzycznie w kościele oo. Paulinów pw. Ducha Świętego w Warszawie podczas Mszy Świętej o 20.30, zakończonej adoracją i uwielbieniem Najświętszego Sakramentu. Od 2018 roku służymy podczas Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, a także podczas innych uroczystości odbywających się w tym kościele. Jesteśmy bardzo związani z klasztorem na Długiej, ale gramy też podczas nabożeństw, rekolekcji, czuwań modlitewnych i na koncertach w całej Polsce. W 2019 roku wydaliśmy płytę z autorskimi utworami o. Ireneusza Wybraniaka OSPPE.

JAN to nie tylko ludzie, którzy grają muzykę. Ważne są dla nas relacje, które chcemy budować na Chrystusie. Wierzymy, że „Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” (Ps 127,1). Dlatego nasz czas poświęcamy na wspólną modlitwę, rozważanie Słowa i konferencje.

Obecnie gramy w składzie:

- o. Mateusz Walczak OSPPE – opieka duszpasterska

- Michał Laskowski – wokal

- Monika Węglowska - wokal

- Szymon Bogdański – wiolonczela

- Marek Szwakopf – gitara akustyczna, harmonijka ustna

- Szymon Węglowski – instrumenty perkusyjne

- Maria Węglowska – wsparcie

ZESPÓŁ JAN